web tasarım
Baca Bakımı

Baca Bakımı

Bacaların ilk günki verimliliklerini korumaları için düzenli olarak çeşitli bakımlardan geçmeleri gerekir. Özellikle, belirli standartları sürekli olarak karşılamak zorunda olan endüstriyel tesisler için baca bakımı , en önemli konulardan biridir. Bakım rutinleri ihmal edilen ve profesyonellikten uzak firmalara bakımı yaptırılan bacalar, zamanla niteliklerini yitirerek performans kayıpları yaşar. Performans kaybı, belirli bir dereceyi aştıktan sonra bacalar endüstri standartlarını yerine getiremeyerek firmaların ciddi yaptırımlara maruz kalmasına sebep olabilir. Hatta, daha kötü durumlarda iş kazaları, yangınlar, ısıtma cihazlarında karşılaşılan sorunlar birbirini takip eder. Yıllardır, tüm bu sorunları saf dışı bırakmak amacını taşıyarak; yüzlerce fabrika ve sanayi kuruluşuna ,standartlara uygun ve profesyonel bakım hizmeti vermekteyiz. Hizmetlerimizde aşağıda açıklayacağımız tüm bakım kriterlerine uyduğumuzu belirtmek isteriz.

Baca Bakım Kriterlerimiz

-          İhtiyacınız olan bakımı işinde son derece uzman ve tecrübeli kişiler tarafından sağlıyoruz.

-          Gelecek periyodik bakımlarınızı, varsa baca sisteminizdeki diğer sorunların tespitini, eklenmesi veya çıkarılması gereken tüm unsurları sizler için planlıyoruz.

-          Gerekli durumlarda tüm baca sisteminizi kamera ile kontrol ediyor, testlerde ve verimlilikte kısa vadede sorun çıkartmamış ama bu duruma gebe olan tüm fiziksel sorunları tespit ediyoruz.

-          Baca içerisinde oluşan katı atıkların uygun ekipmanlarla temizlenmesi konusunda özenli çalışıyoruz.

-          Düşey baca kısımlarının en altında bulunan drenaj hattı, temizleme kutusu gibi parçaların kontrollerini yapıyoruz.

-          Temizleme işlemini takip eden süreçte drenaj manşonu kontrolü yapıyoruz.

-          Bacanızda tıkanmaya veya sorunlara yol açabilecek cisimler mevcutsa bunların ortadan kaldırılmasını sağlıyoruz.

-          Duman kanalı üzerinde bulunan test analiz manşonunu kullanarak gaz analizlerinizi yapıyoruz. Eğer bu parça arızalıysa gerekli tüm testleri gerçekleştiriyor ve arıza konusunda yapabileceklerimizi sizlere sunuyoruz.

-          Bacalarınızın sadece ana yapılarını değil, tüm bağlantı parçalarını kontrol ediyoruz.

-          Bacanızın bir topraklama sorunu varsa bunu tespit ediyor ve gerekli önlemleri alıyoruz

-          Tüm bunları yaparken bacanızın üretim materyaline baca sisteminizin yapısına uygun temizleme malzemeleri ve temizleme araçları kullanarak üzerinde çalışılan hiçbir malzemeye zarar vermiyoruz.

Baca temizliği ve baca bakımında bu kadar fazla değişken olmasının sebebi, dışarıdan bakıldığında basitmiş gibi gözüken bu sistemlerin çok fazla komplike parça içermesidir. Bu yüzden sizlere hizmet verirken mevcut ve oluşabilecek tüm sorunları göz önünde bulundurup aradığınız hizmeti sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.