web tasarım
ENDÜSTRİYEL BACA SİSTEMLERİ

ENDÜSTRİYEL BACA SİSTEMLERİ

 Günümüzde, neredeyse tüm endüstriyel üretim tesisleri profesyonelce tasarlanmış ve ihtiyaca yönelik olarak seçilmiş baca sistemleri kullanmaktadır. Bu gelişmiş sistemleri, standart baca sistemlerinden ayıran başlıca özellikleri; tamamen kullanıcının ihtiyacına göre dizayn edilmiş olmalarıdır. Bu durumun sebebi, her tesisin ürettiği veya işlediği materyalin farklı olduğundan, baca içerisinden geçecek gaz yapısının, sıcaklığın, bacadan beklenen dayanımın farklılığıdır. Bacanın içerisinden geçecek madde yapısının yanı sıra, üretim tesislerinin hangi koşullarda çalıştığı da, tasarım ve montaj konusunda doğrudan etkilidir. Tesisin bulunduğu iklim koşulları, bacanın rüzgar alma durumu, bacanın montajının yapılacağı platformun yapısı ve dayanım durumu gibi etkenler, üretim tesislerinin özelleştirilmiş ve yüksek dayanımlı bacalar kullanmasını gerektirir. Firma olarak, tek ve çift cidarlı tüm bacalarda, üretim tesisinin amacı ve beklentisi ne olursa olsun, en kaliteli ekip ve en kaliteli malzemeyle standartlara uygun üretimi sizlerler buluşturuyoruz.

Ürettiğimiz baca sistemlerinin çoğunda, 316L paslanmaz çelik kullanıyoruz. Bu maddenin kullanılmasının ana sebebi, korozyona karşı çok dayanıklı olmasıdır. İç sacın paslanmaz çelikten oluşmasının yanı sıra, baca izolasyonu için taş yünü kullanımı da yaygın bir yöntemdir. Bu materyaller, genel kullanımda en uygun ve en dayanıklı bacaların elde edilmesini sağlar. Çok yüksek sıcaklıklarda veya özel kimyevi atıklar içeren platformlara kurulacak bacalarda, genel kullanım materyallerinin dışına çıkmak gerekir. İhtiyaca göre üretilen özel alaşımlı paslanmaz çelikler sayesinde hemen hemen her üretim tesisi için stabil bir baca sistemi tasarlayabiliyoruz.

Baca sistemlerinin üretiminde kullanılan materyallerin yanı sıra, önemli olan bir diğer unsur da kurulum yapılmadan önce statik analizler yapılarak projenin standartlara uygun şekilde montajını sağlamaktır. Bacaya etki edecek rüzgar yükleri, titreşim durumu, deprem etkileri ve iş güvenliğine uygun genel fiziki test ve hesaplamaları yaptıktan sonra,  bağlantı elemanlarının tümünü yine ihtiyaca göre özelleştirilmiş olarak seçiyoruz. Bağlantı elemanlarının seçiminde de yüksek ısı ve korozyona dayanıklı contalar kullanılarak sadece bacanın değil, montajın da kusurusuz olmasını sağlıyoruz. Tüm bu değişkenlere karşı önlemimizi alıyor ve üretimimizi profesyonel bir ön çalışma ve tecrübeli bir ekip ile yapıyoruz. Bu sayede uzun vadede ciddi sorunlar yaşama ihtimalinizi de ortadan kaldırmış oluyourz. Endüstriyel baca sistemlerinin üretim ve montajı devlet tarafından da çeşitli standartlara oturtulduğundan, herhangi bir sorun yaşamadan önce bizi tercih etmenizi umuyoruz.

ÜRÜNÜ İNCELE