web tasarım
PASLANMAZ ÇELİK BACA SİSTEMLERİ

PASLANMAZ ÇELİK BACA SİSTEMLERİ

Baca sistemleri çeşitli yakıt türleriyle çalışan ısıtma sistemlerinin atıkgazlarını atmosfere uygun şekilde iletmek amacıyla üretilmişlerdir. Kullanım alanına göre birkaç farklı baca sistemi olduğu gibi bunların bağlantı yöntemleri ve montaj esanasında hesaplama kriterleride birbirinden farklıdır. Baca sistemlerini ve sundukları özellikleri inceleyecek olursak ;

Tek Cidarlı Baca Sistemleri

Tek cidarlı baca sistemleri daha çok sıvı ve gaz yakıtlarla çalışan ısıtma sistemlerinin ürettiği gazları atmosfere doğru bir şekilde salma amacıyla üretilmiştir. Sistemin genel yapısına değinecek olursak; temizleme kapağı, düz ve T modül, şapka ve redüksiyon elemanlarından oluştuğunu söylemek yanlış olmaz. Ağırlıklı olarak paslanmaz çelikten üretilirler ve kaliteli bir kaynak işleminden sonra monte edilirler. Sisteme özel contalar kullanılarak sızdırmazlıkları sağlanır ve montajı diğer baca sistemlerine oranla çok kolaydır.

Çift Cidarlı Baca Sistemleri

Tıpkı tek cidarlı sistemlerde olduğu gibi sıvı, gaz ve çevreci katı yakıtlarla çalışan ısıtma sistemlerinde kullanılır. Uzun vadede dayanımlarını sağlamak amacıyla hem birbirilerine hem de duvar kelepçeleriyle taşıma yapısına, duvarlara, tesisat şaftına ve bina cephesine bağlanırlar. Bu bağlantı türlerinin seçilmesinde baca sisteminin kullanılacağı yapı birinci dereceden ilgilidir. Paslanmaz çelikten üretilirler ve baca sisteminden geçecek gazın yoğuşarak sorunlara sebep olmaması amacıyla yalıtımlarında taş yünü kullanılır.

Kazanlar İçin Üretilen Baca Sistemleri

Doğal gaz kazanları, kömür kazanları, alçak ve yüksek basınçlı üflemeli brülörlü kazanlar için üretilmiş sistemlerdir. Kömür kazanlarında yanan gazın emilmesi ve bacadaki dirençlerin karşılanması baca çekişiyle sağlanırken doğal gaz kazanlarında kullanılan bacalarda sadece gaz akış emniyetinden sonraki dirençler baca çekişi ile karşılanmaktadır.

Kaskad Baca Sistemleri

Birden fazla ısıtma ünitesinin kullanıldığı alanlarlarda tek bir baca sistemi ihtiyacı olduğunda kullanılan baca sistemleridir. Sistemin yapısına göre tasarlanarak paslanmaz çelikten imal edilirler.

Kojen Baca Sistemleri

Hem elektrik hem de ısı enerjisi üreten kojenerasyon tesislerinde kullanılan baca sistemleridir. Bu tür tesislerde, elektrik üretimi sırasında ortaya çıkan ısı enerjisi kullanılarak verimlilik hedeflenmiştir. Bu açıdan özel tasarım gerektiren baca sistemlerinin kullanılması çok önemlidir.

Sanayi Bacaları

Üretim ve sanayi tesislerinde ısı merkezlerinin sirkülasyon ihtiyacını karşılamak amacıyla üretilen sistemlerdir. Tamamen tesislere ve ısı kaynağına özel üretilirler. Projeye göre çok önemli verimlilik ve çalışma hesabı gerektirdiğinden ,üretimlerinde profesyonel bir süreç izlenmesi gerekir.

 

Firma olarak, ihtiyacınız olan tüm paslanmaz çelik baca sistemlerini titizlikle tasarlayıp, uzun yıllar güvenle kullanmanızı sağlıyoruz. Ön çalışmalarımızda, sisteminizin gereksinimlerini ve tesis koşullarını doğru hesaplayarak; ilerleyen süreçte yaşayacağınız tüm olumsuzlukları minimize ediyoruz.

ÜRÜNÜ İNCELE